KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 12431062
nr 1243 1062
C Göran Karlsson
(f. 1944), Sverige
Gouache, Signerad, daterad 85, Komposition, 29x38
C Göran Karlsson, född 1944 i Uppsala, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 25 mars 2019
kl 19:19:21
2.200 kr
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
C Göran Karlsson
Läs mer om C Göran Karlsson
Gouache